2021’DE ÇIKMASI BEKLENEN MOBİL CİHAZLAR

2021’DE ÇIKMASI BEKLENEN MOBİL CİHAZLAR

2021’DE ÇIKMASI BEKLENEN MOBİL CİHAZLAR

Son yıllarda hayatımızda iyiden iyiye yer etmeye başlayan mobil cihazların kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Teknoloji sürekli olarak kümülatif bir şekilde ilerler. Her kullanıma açılan özellik insanların hayatlarını kolaylaştırıyor. Bu yazımızda 2021’de Çıkması Beklenen Mobil Cihazlar Ve Kısaca Bilgi başlığı altında bilgilendirmeler yapacağız.

İphone13
İphone13

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Apple, iPhone 12 modelini tanıttı. 2021 yılının Eylül ayından sonra Apple’ın iPhone 13 modelini tanıtacağı öngörülüyor. Piyasaya çıkarılması beklenen yeni iPhone modelinde daha çok kullanıcıların talepleri göz önünde tutulacak. Öngörüldüğü üzere gene iPhone modelinin ekranının her noktasında parmak izi okuma özelliği olacağı söylentileri arasındadır.

 

Akıllı Cihazların Hayatımızdaki Yeri

Artık 7’den 70’e herkes neredeyse bir akıllı mobil cihaza sahip duruma gelmiştir. Mobil cihazların hayatımızdaki yeri yadsınamaz bir gerçek halini almıştır. Artık mobil cihazlar piyasasının gelişimini ve dönüşümünü yakından takip etmek oldukça zor bir duruma evrilmiştir. Piyasaya çıkan cihazlar sürekli olarak gelişiyor ve kullanıcılara farklı özellikler ve hizmetler sağlıyor. Artık 5G altyapısına sahip geliştirilen telefonlar 2021 yılında karşımıza çıkmaya başlayacak. Mobil cihazlar ile ilgili 2021’de Çıkması Beklenen Mobil Cihazlar Ve Kısaca Bilgi kategorisinde 5G altyapısına sahip cihazlardan da söz edelim. Dev telekomünikasyon şirketlerinin 5G ağlarını ve altyapılarına geliştirmesi 5G uyumlu akıllı telefonlara geçişi hızlandıracak bir etken olarak görülüyor. Küresel olarak tüm dünyada hissedilen Koronavirüs salgınından ötürü 2020 yılında birçok şirket beklenen satış hedeflerini gerçekleştiremedi. 2021 yılında akıllı cihaz satışlarının 150 milyon daha da artacağı öngörülüyor.

ZTE Katlanabilir Telefon
ZTE Katlanabilir Telefon

5G uyumlu mobil cihaz sayısının 2021 yılında yapılacak yatırımlarla 2023 yılında 1,5 milyar dolaylarında olacağı tahmin ediliyor. 2025 yılında ise bu sayının 1,7 milyara ulaşması bekleniyor. 2021’de Çıkması Beklenen Mobil Cihazlar Konulu Teknoloji kategorisinde Apple ve Samsung markalarının ilk iki sırayı alacağı tahmin ediliyor. Apple şirketinin 2021 yılı ve sonrasında üreteceği cihazların her birinin 5G uyumlu olması öngörülüyor. Bu şirketleri sırası ile Oppo Vivo ve Xioami 5G uyumlu cihazlar piyasaya sürerek takip edecek.

 

YazarKeyfi | Hayata Dair 

26 Beğen

    Yapılan Yorumlar

    1. Bu 2021 de çıkacak telefonların daha iyi olmasını beklerdim.

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir