Tesla ‘dan Beklenen Yenilikler ve Ürünler

Tesla ‘dan Beklenen Yenilikler ve Ürünler

Tesla’dan Beklenen Yenilik ve Ürünler

 

Tesla; dünyadaki en büyük otomotiv firmalarından biridir. Elektrikli araç tasarımı, üretimi ve satışı gerçekleştiren Tesla firmasının CEO’su Elon Musk ise Tesla şirketi için; ‘elektrikli arabaları ortalama tüketicilere uygun fiyatlarla sunma hedefiyle yola çıkan bir şirket’ olarak tanımlamaktadır. Her modeliyle hayranlık uyandıran ve uzun süre konuşulmayı başaran Tesla; otomotiv sektörüne getirdiği yeniliklerle gündemden hiç düşmemektedir.

 

Tabii ki şirketin 2021 yılı için de pek çok planı vardır. Tesla’nın hedeflediği yenilikler ve geliştirme aşamasında olduğu ürünler tüketicileri şimdiden heyecanlandırmaktadır. Bu yazıda ise onlardan bazılarına temas edilecektir.

 

X Model Araçların Mesafesi Uzayacak

 

Tesla 2021 aracını piyasaya sürme hazırlığı içindedir. Amerika’da faaliyet gösteren araç üreticileri araçlarına Monroney bilgi etiketi eklemekle yükümlü kılınmıştır. İşte bu etikette yazan bilgiler, 2021 model X araçların bundan böyle tek şarj ile 597 km. yol yapabileceğini gösterir niteliktedir. X modelininin daha önceki versiyonunda söz konusu mesafe 564 km. iken, 2021 yılından itibaren bu mesafenin 597 km.’ye çıkacağı söylenebilir. Fakat Tesla’nın internet sitesinde bununla ilgili güncel bilgilere henüz yer verilmemiştir. Bahsi geçen etiket ise aşağıdaki gibidir:

Model 3 Satıştan Kaldırılacak

 

Electrek’in iddiasına göre, Tesla 2021 yılından itibaren Model 3 satışlarını durdurabilir. Model 3, Tesla araçları içerisinde en uygun fiyatlı olanıdır. Tesla’yla ilgili gelişmeleri takip edenler hatırlayacaktır; şirket Model 3 Standard Range adlı modelini geçtiğimiz yıl duyurmuş; kısa bir zaman sonra da bu modeli satış listesinden çıkarmıştır. 35 bin dolar fiyatındaki bu aracın yerine; Model 3 Standard Range Plus, -yazılım özelliklerinden bazıları değiştirilerek- 35 bin dolara satılmaya başlanmıştır. Fakat iddiaya göre 2021’de buna son verilecektir. Şirket şu an; bu modelin yerine geçecek, 25 bin dolar fiyatından piyasaya süreceği bir model üzerinde çalışmaktadır. Bu modelin fiyat açısından daha ekonomik; özellik bakımından da menzilinin düşürüleceği ve motor yönünden daha zayıf olacağı öngörülmektedir.

Tesla Hindistan Pazarına Dâhil Olacak

 

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre Tesla; 2021 yılında Hindistan pazarına giriş yapacaktır. Twitter’dan gelen soruları yanıtlayan Elon Musk ; şirketin gelecek yıl mutlaka Hindistan pazarında yer alacağını kesin bir dille ifade etmiştir.

 

Model S Plaid Satışa Sunulacak

 

Elon Musk açıklamasında; 2021 yılı itibariyle piyasaya sürülecek olan bu araçla ilgili önemli bilgiler paylaşmıştır. Buna göre; Tesla’nın yeni aracı Model S Plaid; tek şarjla ortalama 837 km (520 mil) gidebilecektir.

 

Bu araç; Tesla Model S ile benzer özellikler taşımaktadır; fakat motoru o aracın motorundan daha güçlüdür. Aracın kullanıcılarla ne zaman buluşacağı belli değildir fakat Tesla, internet sitesinde 2021 yılının son aylarında piyasaya sürüleceğini ilan etmiştir.

 

YazarKeyfi | Hayata Dair 

74 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Tesla’dan gelecek yeni ürünlere bak yaaa çok güzeller.

  2. Bu bilgi paha biçilemez. Daha fazlasını nasıl öğrenebilirim?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir