PUBG Mobile Nedir, Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile Nedir, Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile Nedir, Nasıl Oynanır?

 

PUBG; bireysel olarak, iki kişiyle veya takım hâlinde oynanabilen, popüler bir multiplayer oyunu olup çok oyunculu ve aksiyon tabanlıdır. Bu oyunda 100 oyuncu tek bir haritada birbirini öldürmeye çalışmaktadır.

 

Oyun isminin açılımı PlayerUnknown’s Battlegrounds şeklindedir. Bluehole tarafından geliştirilerek yayımlanan bu oyun; iOS, Android, PlayStation 4, Windows,  Xbox Oneplatformlarında oynanabilmektedir.

 

Xbox One ve Microsoft Windows için 20 Aralık 2017’de yayınlanmış olup; iOS ve Android için ise 19 Mart 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

 

PUBG Nasıl Oynanır?

 

Oyunun başlangıcında tüm oyuncular bir uçakta toplanmışlardır. Her oyuncu belirlediği bir noktaya paraşütle atlayarak iniş yapar ve adadaki görevleri sahip olduğu imkânlarla gerçekleştirir.Her oyuncunun amacı;  kendisinin hayatta kalmasına yardım edecek kaynakları toplayabilmek ve öteki oyuncuları yok edebilmektir.

 

Oyun haritasında çeşitli araçlar, mermiler ve silahlar yer almaktadır. Herkes kendini düşmanlarından korumak için bunları elde etmeye çalışmaktadır. Kıran kırana bir mücadelenin hüküm sürdüğü PUBG; çıkış yaptığı günden beri oyun dünyasını kasıp kavurmakta, özellikle herkesin evde adaha fazla vakit geçirmeye başladığı pandemi sürecinde oldukça rağbet görmektedir.

 

PUBG oyununun temeli ‘hayatta kalma’ üzerine kuruludur. Oyuncular; her bir düşmanı öldürdüklerinde ondan bir sandık düşmekte, böylece düşmanın kazandığı ne varsa onu öldüren oyuncuya geçmektedir.

 

PUBG Taktikleri

 

  1. Daha iyi verim almak için oyun ayarlarından ping değerinin en düşük olduğu sunucu seçilmelidir.

  1. Daha başarılı performans sergilemek isteyenlerin; âşinâ olmadığı haritaları kaldırması önerilir. Böylece iyi bilmedikleri haritalarda oynamak zorunda kalmayacaklar, oyunda yabancılık çekmeyeceklerdir.

 

  1. Gitmek istediğiniz yere haritanızın üzerinde attığınız işaretler oyun sırasında ekranınızdaki pusulada rahatlıkla görülecektir. Bu sayede haritanızı açmanıza gerek kalmadan yolunuzu kolaylıkla belirlemeniz mümkün olacaktır.

  1. Eşyaları seçmek sizi uğraştırmasın istiyorsanız; ‘Otomatik Toplama’ seçeneğini aktifleştirmeniz tavsiye edilir. Örneğin 2. seviye yelek giydiğinizi varsayalım; 3. seviye yelek üzerinden geçtiğinizde karakteriniz bunu otomatikmen yerden alarak giyecektir.

  1. Daha sonra ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaları toplamak size kolaylık sağlayacaktır. Örneğin yerde bir dürbün görürseniz onu almalısınız. Çantanızda yer kalmazsa onu atabilirsiniz. Fakat elinize bir silah geçtiğinde ona dürbün takmak oyunda elde edeceğiniz başarıya büyük katkıda bulunacaktır.

YazarKeyfi | Hayata Dair

57 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir