PS5 VE KONSOL

PS5 VE KONSOL

PS5 VE KONSOL

PS5 yani PlayStation 5 ile ilgili ilk haber bilgileri 2019’un Nisan ayında ortaya çıkmıştır. Amerikalı video oyun tasarımcısı olan Mark Cerny tarafından bir Amerikan dergisine verdiği röportajda PS5 ile ilgili ilk bilgi veriliyor. PS5 Ve Konsol oyununun geliştiricisi ve üreticisi Sony’dir. 8 çekirdekli işlemciye sahip olan PS5, 16 GB hafızaya sahiptir. Geriye dönük uyumluluk gösteren PS5, PS4 oyunlarının da büyük bir kısmını oynamanıza olanak sağlıyor. PS5 Ve Konsol HDMI desteği sayesinde 8k ekranlar ile uyum sağlayabiliyor. PlayStation 4 oyununun daha üst seviyelere çıkarıldığı daha kaliteli oyun deneyimi sunan PlayStation 5 ile oyuncular oynadıkları oyunun tadını çıkarıyor.

PS5’te Hangi Oyunlar Var?

PS5

PS5 Ve Konsol ile oynanabilecek oyunlar arasında Marvel’s Spider-man, Horizon Forbidden West, Ratchet&clank, Destruction Allstars ve daha birçok oyun seçeneği bulunuyor. PlayStation oyunlarından keyif alan çok fazla sayıda kişi bulunuyor. PS5 ve konsol özellikleri ile daha öncekilerden çok daha üst düzey niteliklere sahiptir. Çok daha hızlı ve gerçekçi bir oyun deneyimi yaşanmasına firma olarak sunmuş. Eşsiz tasarımı ve içerikleri ile PlayStation severler PlayStation 5’in sunduğu oyunların gerçeklik ve hızına hayran kalıyor. Sony PS5 aksesuarlarında siyah ve beyaz renkleri kullanmıştır. Mükemmel dizayna sahip olan oyun konsol cihazı kablosuz olarak kullanılabiliyor. Firma aynı zamanda kontrol cihazının şarj edilebilir bir cihaz olarak üretimini sağlıyor. Böylece oyun oynarken oyun kolunun şarjlı ve kablosuz olması oyunlarda daha rahat hareket sağlıyor.

 

PS5 ve Yardımcı Aksesuarlar

PS5 in kablosuz olan kontrol cihazı sayesinde oyun deneyimi yaşarken kişiler cihazın yakınında durmak zorunda kalmıyor. Konsol yepyeni bir kullanıcı ara yüzüne sahip olarak üretilmiştir. Konsola eklenebilecek aksesuarlar da bulunuyor. Tanıtılan aksesuarlar arasında 3D kablosuz kulaklık bulunuyor. Bu kulaklık ile konsolun 3D ses teknolojisinden faydalanabileceği biliniyor. Belirtilen kulaklık PS5 için resmi aksesuar olarak geçiyor. Kulaklık dışında HD kamera ve medya kumandası gibi aksesuarlarının olabileceği duyurulmuştur. PS5 oyunlarında oyun içi etkinlikler oluşturulur. Oyuncular bu etkinlik sayesinde oyun içinde birbirlerine meydan okuma şansını bulur. Ayrıca oyuncuların birlikte oyun oynadıkları arkadaşlarının kendilerini puan ve süre olarak geçmeleri durumunda oyuncuya bildirim gönderiliyor. Böylece oyunlar daha eğlenceli ve çekişmeli hale geliyor.

 

YazarKeyfi | Hayata Dair

30 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir